přihlášení
hráče

Zobraz:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Bobb Kufa: S bráchou raději probíráme holky

02.04.2015

obrázek

Český volejbal zná nové halové mistry v beach volejbale mužů pro rok 2015. Stala se jimi dvojice Jan Dumek a Robert „Bobb“ Kufa. Pro druhého jmenovaného, sedmadvacetiletého již zkušeného hráče bylo navíc okořeněno finále tím, že se v něm postavil proti svému bratrovi Davidovi. Pro momentálně nejlepší duo českého plážáku začala sezona na jedničku. Jedním z cílů pro letošní rok však bude pro Dumka s Kufou dostat se na ME v rakouském Klagenfurtu.

Gratulace k celkovému vítězství. Rodilo se lehce? Popiš klíčové momenty mistrovství.

Vítězství bylo řekněme jedno z těch lehčích, ale tím neříkám, že lehké. Museli jsme odehrát 5 zápasů opravdu naplno, protože to soupeř vždy vyžadoval. Nešlo si odpočinout. A odehrát tolik zápasů během jediného dne je opravdu velké vypětí, jak fyzické tak psychické. Ve finále už nám hodně docházely síly, ale i díky super atmosféře a přímému kontaktu s diváky jsme se kousli a dohráli naplno. Musím s pochvalou říct, že tým nám celou dobu fungoval a případné krizovky nebyly vůbec dlouhé.

Ve finále ses nakonec potkal se svým bratrem. Chtěl si, aby to takhle dopadlo?

Nevím, jestli chtěl, ale tak nějak jsem to tušil, že to takhle dopadne, protože to byly dle mého soudu dva nejlepší týmy na turnaji. I jsme se o tom bavili na tréninku, protože s klukama spolu s Markem Pakostou trénujeme. Zápasy proti bráchovi jsou vždycky s něčím extra navíc. A tentokrát to nebylo jiné. Opět se to přelévalo ze strany na stranu.

Hecovali jste se před turnajem, padaly nějaké speciální sázky?

S klukama a trenérem jsme se na tréninku trochu hecovali, kdo že teda měl lepší přípravu, že uvidíme a tak, ale žádné sázky nebyly. Spíš jsme byli všichni v očekávání.

Bavíte se spolu o volejbale a radíte si profesně?

S bráchou se moc o volejbale nebavíme, protože ho máme všude okolo dost, takže spolu radši probíráme buď holky, a nebo nějaká hlubší témata J

Trávíte spolu i volný čas a co kromě volejbalu spolu děláte?

Jelikož David má práci na plný úvazek, nemá skoro žádný volný čas, takže se potkáváme jen zřídka, když nepočítám tréninky, zajdu k němu na čaj nebo na rodinném obědě. Když se najde volno, jedeme spolu na lyže na freeridy, ale to zase nezvládám teď já z tréninkových důvodů.

Je dobře, že hrajete každý s jiným parťákem? Hráli jste kdysi spolu, a jak to šlo? V Itálii spolu hrají sourozenci Ingrosso a jde jim to dobře.

Bratrský tým je vždy něco specifického. Určitě je to marketingově velmi silná kombinace, ale jak už jsem naznačil, David pracuje naplno a beach má jako koníčka, ve kterém je stále velmi dobrý. Já to mám ale stále jako hlavní zdroj obživy, takže to beru profesionálně, takže třeba co do počtu tréninků se docela lišíme. Ingrossáci jsou velmi vtipní, dokonce jsou to dvojčata, takže nikdy nevíte, jestli podáváte na toho správného hráče. Hodně to mezi nimi na hřišti vře.

Tvůj parťák patří momentálně ke špičce českého plážáku, ale… má ještě nějaké slabé stránky? (klidně na něj něco malého práskni a nemusí jít vůbec o volejbalové dovednosti).

Je to tak, Honza se tomu věnuje naplno už hodně dlouho. V podstatě jsme začínali oba stejně na Panrkáci v profi týmu, pak jsme šli každý jinou cestou a teď se sešli. Funguje to dobře. Má takovou neřest, že třeba v posilovně, když máme něco cvičit a udělat třeba jen čtyři opakování, tak on skoro vždy udělá pět - zkrátka aby měl víc.

Jak jste oslavili titul? Sezona vám začala víc než dobře.

Titul jsme oslavili tak, že jsme hned druhý den odjeli na Tenerife, dali si tady pivo a zasloužený den a půl volna. To si myslím, že je hodně stylová oslava.

Jste pořád v tréninkovém tempu. Neubývaly postupem času síly?

Jsme v tréninku a celou zimu i tak bereme. Naštěstí už ale máme něco natrénováno, takže naopak si myslím, že to pro nás byla výhoda a zvládli jsme to ve výsledku velmi dobře.

Co vás teď v nejbližších dnech, týdnech čeká?

Teď jsme na tréninkovém kempu na Kanárech, ke konci dubna se chystáme na první světovku do Číny a začátkem května nás čeká Continental cup, což je soutěž národů a Olympijské hry. Tam chceme být spolu s druhým týmem dobře připraveni a pokusíme se zvítězit v naší čtyřčlenné skupině.

Jaký pro vás bude největší letošní cíl?

Není asi nějaký jeden konkrétní. Na domácí půdě obhájit pozici českých jedniček a to i na Mistrovství ČR, dostat se na Mistrovství Evropy v Klagenfurtu - to bude velký svátek beachvolejbalu no a v každé světové sérii se dostat do hlavní soutěže, což v mužské kategorii není vůbec lehké.

Dá se v ČR uživit jako profesionální beachař?

Já se tím stále živím, jelikož nemám žádné závazky. S těmi už by to asi nešlo. Všechno je čistě na vás. Jak jste dobří ať už po sportovní nebo po manažerské stránce, protože i ta je hodně důležitá - řídíte si vlastně takový svůj malý podnik. K tomu ale studuji vysokou školu ekonomie a managementu.

Za rok a půl tu je olympiáda v Riu. Kolik mužských českých dvojic by se mohlo kvalifikovat?

No rozhodně jestli se tam dostane jedna, bude to úplně super a obrovský úspěch. Protože situace v mužském beachvolejbale není v současné době úplně růžová. Chybí nám hráčské, trenérské i ekonomické zázemí. V tom všem zaostáváme za Evropou.

Celý článek »

S AVL na světovku nemá jednoho vítěze, fandilo se Kiki a Maki

29.05.2014

obrázek

Finále tour S AVL na světovku nemá jednoho vítěze. Rozhodující boje amatérských plážových volejbalistů zastínilo na pražské Štvanici finále Světového okruhu žen. Logicky. Když poprvé v historii českého beachvolejbalu bojovala o zlato česká dvojice, kterou nebyl nikdo jiný než oblíbené Kiki a Maki Kristýna Kolocová a Markéta Sluková.

Celý článek »

OBRAZEM: Plážové krásky objektivem AVLky. Navštívili jsme světovku žen na Štvanici

22.05.2014

obrázek

Nemohli jsme chybět na světové Štvanici. Mrkni, jak bojovaly Kiki a Maki a další české plážové krásky!

Celý článek »

S AVL na světovku navštíví devět regionů, vítězi se utkají na světové Štvanici

30.04.2014

obrázek

Amatérští (plážoví) volejbalisté mají jedinečnou šanci okusit lukrativní písek na pražské Štvanici! Navíc v době, kdy se tu bude utkávat světová špička ženského beachvolejbalu. Mizuno Amatérská volejbalová liga a Český volejbalový svaz pořádají o víkendu 17. a 18. května v devíti regionech sérii turnajů v plážovém volejbale pro mužské a ženské dvojice s názvem S AVL na světovku. 

Celý článek »

Běh je dobrý s kamarády i pro kondici, lákají ve videu ambasadoři Běžím s AVL

11.04.2014

obrázek

Rozcvičit se, srovnat se na startovní čáře a vyběhnout! Každý nemůže být první, a tak se i trochu z legrace pošťouchnout a zabojovat o umístění. Známé tváře natočili videospot a zvou v něm sportovní nadšence na běžecký happening Běžím s AVL.

Běžím s AVL 7. června navštíví Liberec-Vesec, den na to 8. června Hradec Králové a 27. září pražskou Ladronku.

Celý článek »

Je senzace, jak se lidé z Liberce a okolí baví volejbalem, říká Tomáš Hýský

19.12.2013

obrázek

Extraligová hvězda Dukly Liberec a reprezentační smečař Tomáš Hýský se přišel podívat, jak na hřišti bojují jeho fanoušci z liberecké Amatérské volejbalové ligy. Kromě toho, že neskrýval nadšení, kolik tu má odbíjená příznivců, představil si, jak si na AVL užívá svůj volejbalový důchod. „Už se vidím, jak si hraju bez stresu, na pohodu a pro zábavu, s přáteli a pivkem v ruce,“ směje se třicetiletý Tomáš. Jeho příznivci se však nemusí bát, že by svěřenci Michala Nekoly přišli o svou oporu, Tom chce Liberec reprezentovat, dokud mu to zdraví dovolí.

Celý článek »

Víc a víc tréninků, zápasy, soustředění. Jak se rodí hvězda pro italskou A1 a reprezentaci

16.12.2013

obrázek

Jako malý holky jsme se do balonu učily pinkat spolu. Já se dnes volejbalem bavím na AVLce, ona se přes pražský Olymp dostala až do Itálie. Od loňské sezóny hájí dvaadvacetiletá Terka Vanžurová coby přihrávající smečařka barvy klubu Igor Gorgonzola Novara, jemuž se i její přičiněním podařilo postoupit do nejvyšší soutěže A1. Teď se benešovská rodačka objevila také v nominaci do národního týmu. Loni se jí musela kvůli odpočinku po operaci ramene vzdát.

 
Celý článek »

Martin Lébl: Sportovec by měl umět skončit včas, nemám chuť vše podřizovat další olympiádě

12.12.2013

obrázek

Saša Mráz se moc často psaním SMS zpráv nezdržuje, když mi tedy asi týden před Mártyho benefičním turnajem pípla SMSka, muselo se stát něco výjimečného nebo zásadního. „Podařilo se mi získat Martina Lébla,“ radoval se Saša. Přestože už dva roky není na výsluní, jméno má pořád.

Ještě aby ne. Je vítězem italského poháru, roky hrál prestižní italskou soutěž A1. Honosí se titulem mistra republiky, a to v šestkovém i plážovém volejbale. Na mistrovství Evropy v roce 2001 skončil s českým národním týmem na čtvrtém místě, dlouho byl kapitánem české reprezentace a pětkrát ho vyhlásili nejlepším volejbalistou roku. V roce 2000 se s Michalem Palinkem kvalifikoval na olympijské hry v Sydney, skončili sedmnáctí.

Celý článek »

Benefice vynesla 110 tisíc korun, mistryně republiky Hermannová se vydražila za 16 tisíc

03.12.2013

obrázek

Sto deset tisíc korun vynesly benefiční dražba a turnaj v plážovém volejbale, které se konaly o uplynulém víkendu v Pizzerii Kmotra a v Beachklubu Pankrác v Praze. To je o polovinu víc než loni. Padl i rekord za nejdražší hráčku, úřadující mistryně republiky Bára Hermannová byla vydražena za 16 tisíc korun. Výtěžek akce si rozdělily Občanské sdružení Anabell a Terapeutické centrum Modré dveře.

Celý článek »

Beachová špička podpoří dobrou věc, amatéři se utkají s profesionály v benefičním turnaji

18.11.2013

obrázek

Zahrát si po boku některého z téměř dvou desítekelitních československých hráčů a hráček plážového volejbalu a zároveň přispět na dobrou věc. To nabídne druhý ročník otevřeného benefičního turnaje s názvem Vyber si, vydraž si, zahraj si, který se uskuteční v neděli 1. prosince v pražském Beachklubu Pankrác. Výtěžek akce si rozdělí Terapeutické centrum Modré dveře a Občanské sdružení Anabell, loni se podařilo nashromáždit téměř 70 tisíc korun.

Celý článek »

Zobraz:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

MizunoModrá pyramidamoltenSM WorksFiatStorageTeekaneAllivictus

Instagram  © MIZUNO AMATÉRSKÁ VOLEJBALOVÁ LIGA | Zpracování osobních údajů | vyrobilo SMWORKS - digital agency