přihlášení
hráče

Zobraz:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Rozhovor se Sašou Mrázem, aneb osobní příběh o tom, co mu dala AVLka...

11.11.2016

obrázek

Abyste měli nějakou představu o tom, co napsat, můžete se inspirovat příběhem samotného velkovezíra a zakladatele AVLky Saši Mráze, který šel příkladem a věnoval nám pár chvil během svého pracovního procesu.

Celý článek »

Běh je snad jediný sport, který dokáže mysl okamžitě zregenerovat, míní Oldřich Vlasák

26.06.2014

obrázek

Volejbal, tenis, lyžování. Oldřich Vlasák je všestranný sportovec a také aktivní hráč AVL. Nicméně mnohdy mu zbývá čas právě na běh. Přijdu-li večer ze schůze nebo jednání je běh snad jediný sport, který dokáže mysl okamžitě zregenerovat. Mám to osobně ověřené a někdy běhávám večer, třeba i s čelovkou,“ říká Oldřich Vlasák. V Hradci Králové běhával podél Orlice, poslední dobou vyhledává spíš Městské lesy. Tam se vydal také v rámci závodu Běžím s AVL první červnový víkend a skoro devítikilometrovou trať zdolal za 44 minut a 15 vteřin.

Vlasákovi nyní končí desetileté působení v Evropském parlamentu, z toho byl téměř tři roky ve funkci jeho místopředsedy. Zůstávám místopředsedou Svazu měst a obcí ČR a mám nabídku kandidovat do Senátu ČR, kde cítím silnou podporu. To je obrovská výzva. A výzvy, ty já mám rád,“ dodává. V říjnu se s ním podle jeho slov opět potkáme na hradecké palubovce AVL.

Celý článek »

Výsledný čas? Na úředníka celkem dobrý, směje se bývalá závodnice Kocumová

12.06.2014

obrázek

Přestože sportovní kariéru pověsila na hřebík už před víc než deseti lety, formu má pětatřicetiletá Zuzana Kocumová pořád výbornou. Svědčí o tom ovládnutí ženské části desetikilometrového závodu Běžím s AVL v sobotu ve Vesci, kdy náměstkyně hejtmana Libereckého kraje finišovala v čase 00:44:58.05. Přitom celý závod v teplém slunečném počasí milovnice zimy spíš protrpěla.

Celý článek »

Nebojte se v kopci zamakat, přijde seběh, zná veseckou trať David Kučera

27.05.2014

obrázek

Od zářijového běhu Běžím s AVL v Praze na Ladronce má v nohách přes tři tisíce kilometrů! Přitom neběhá žádné půlmaratony, poctivě trénuje a jeho doménou jsou krátké trati. David Kučera je vítězem pilotní desítky Běžím s AVL s časem 0:32:53.4, na jaře obhájil stříbro z krosového mistrovství republiky a vylepšil si také rekord na pěti kilometrech. Ačkoliv Běžím s AVL 7. června v Liberci vynechá kvůli jinému závodu na 800 metrů, vesecký areál má naběhaný a zná ho i z pohledu běžkaře. Je opravdu znát, že tratě byly stavěny pro světové běžce na lyžích, opravdu důkladně prověří fyzickou kondici,“ říká David z Liberce a v závěru rozhovoru účastníkům radí, jak takový závod zdolat. Stejně jako u jiných závodů platí pro dobrý výkon správné rozložení sil během závodu. Ovšem v případě kopcovaté trati je vhodně hospodařit se silami trochu jinak než u běžného závodu na rovinaté trati,“ vysvětluje.

Celý článek »

Smečař Hýský stihne v nabitém volejbalovém kolotoči i svatbu

19.05.2014

obrázek

Domácí soutěž, mistrovství Evropy, Světová liga. Volejbalista Dukly Liberec Tomáš Hýský se nezastaví. V červnu ho navíc čeká životní událost, bude se ženit. Smutek nad dalším nevybojovaným titulem pro Liberec tak musel jít rychle stranou. "Nějaký pátek se už v Dukle na titul čeká a nebudu lhát, že si myslím, že letos měl v Liberci konečně být. Tenhle tým by si ho totiž rozhodně zasloužil. Bohužel štěstí stálo v důležitých chvílích na straně soupeře," říká s odstupem 30letý smečař.

Celý článek »

Kia Ora si ještě na vítězství sáhne, nemám obavy, míní kouč brněnských

05.05.2014

obrázek

Skončili „až“ druzí, přesto se po prohraném finále dokázali radovat. Takových týmů Jiří Klein, kouč proslulé brněnské Kia Ory, na celostátním finále AVL příliš nepamatuje. A to jich má za sebou deset. 

„Před odjezdem jsme si říkali, že chceme určitě na bednu, ale že čtvrté páté místo nebude zklamáním. A jsme druzí. Zase po třech letech, kdy jsme byli „jenom“ třetí! To není ostuda, kolik jiných manšaftů by naši bilanci na celostátních finále bralo?“ popisuje Jirka. S Kia Orou zažil chuť vítězství v letech 2004 a 2006 a nebojí se, že jeho svěřenci velké finále AVL znovu neopanují.

Celý článek »

Rád své euforické závodní pocity předávám ostatním, říká hledač limitů Roman Šinkovský

20.03.2014

obrázek

Má rád extrémní závody. Výzvy. Už delší dobu se věnuje přírodním vícebojům a adventure race závodům, kde musí zvládnout hned několik disciplín. Je to náročná prověrka pro jeho fyzičku, psychiku, ale i technické schopnosti. Loni se svým parťákem zvítězili v Zimní horské výzvě, letos kvůli bolesti kolene závod nedokončili. Naštěstí má velkou podporu manželky, která jeho extrémy, jak sám říká, rozmělňuje. Vášeň závodit a porovnávat svoje schopnosti s ostatními nakonec sedmatřicetiletého Romana Šinkovského dovedla až k pořádání vlastních akcí v Hradci Králové. 

Atmosféra v cíli Hradeckého půlmaratonu pro mě jako pořadatele patří k nejhezčím momentům celého mého života a předčí i osobní vítězství v těch nejtěžších závodech, “ říká Roman Šinkovský. Letos půlmaraton pořádá 12. října. Předcházet mu bude už 12. dubna Křížová desítka a 21. června Gladiator Race.

Celý článek »

Hlava stávkuje, tělo zvládne jít dál, ví Jozef Mathes, který pokořil Beskydskou sedmičku

12.03.2014

obrázek

Jako by se vydrápal na vrchol K2, druhé nejvyšší hory světa. Třiatřicetiletý Josef Mathes (hraje v Praze AVL s týmem Bacha Lopta) si loni v září odbyl horský ultramaraton Beskydskou sedmičku. Jde o devětaosmdesát kilometrů dlouhý dálkový pochod, kdy zdoláte sedm tisícovek a jeden 916 metrů vysoký vrchol Moraslovskoslezských Beskyd. Celkem tak nastoupáte 4 800 metrů, přesně tolik, jako byste se vydali na známou K2.

„Jedna z mála istot na těchto vzdialenostiach je, že kríza a bolesť príde. A potom je to už iba o morálu,“ říká Jožo, který nám o extrémní Beskydské sedmičce povyprávěl. Za sebou má také několik půlmaratonů, klasických i horských maratonů nebo dvě půlky ultratrailu Pražská stovka.

Celý článek »

Soupeření mezi pohlavími je výzva, říká sexkoučka o smíšeném volejbale

07.02.2014

obrázek

Jen si to přiznejte, na AVLku nechodíte jen kvůli sportu a pivu s kamarádem nebo pokecu s kamarádkou, ale také kvůli tomu, že tam můžete okukovat opačné pohlaví. Kouzlo smíšeného volejbalu. Co víc, společný koníček může být dobrou startovací plochou pro navázání partnerského vztahu. To potvrzuje i sexkoučka Julie Gaia Poupětová. Pokud člověk dokáže vzájemné soupeření přetvořit na svádění, vytváří tak vzájemně i mnohem více situací k seznámení se a ke vzniku vztahu,“ říká. Navíc ve zdravém a sportem utužovaneném těle je podle ní lepší sex.

Celý článek »

Za vrácené startovné mohou být dresy. A možná si Ďáblové nechají od Modré pyramidy poradit

05.02.2014

obrázek

Měli nápad, dali dohromady kostýmy a vyrazili před pobočku Modré pyramidy. Tady se stylizovali do role mafiánů a finanční poradkyni Jiřinu Spurnou si vzali jako rukojmí. Za tuhle myšlenku si Ďáblové ve 4. lize v Praze přijdou na 6 500 korun. Modrá pyramida, partner AVL, jim vrátí zpět startovné na letošní sezónu. „Myslím, že budu mluvit za celý náš tým, když řeknu, že jsme si to moc užili a máme na co vzpomínat. A to neříkám proto, že jsme byli ti šťastnější, to už je jen příjemným bonusem, který nás do toho především motivoval. Byla to skvělá soutěž, děkujeme Modré pyramidě a jsme pro víc takových soutěží!“ říká kapitán Ďáblů Petr Hlavička.

Celý článek »

Zobraz:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

MizunoModrá pyramidamoltenSM WorksFiatStorageTeekaneAllivictus

Instagram  © MIZUNO AMATÉRSKÁ VOLEJBALOVÁ LIGA | Zpracování osobních údajů | vyrobilo SMWORKS - digital agency